vrijdag 6 maart 2026

Het huishouden weer op de rails krijgen

De afgelopen tijd merk ik dat het huishouden een beetje is blijven liggen. Sinds het overlijden van mijn schoonvader lukt het me niet goed om het weer op te pakken. Er zijn steeds meer kleine klusjes blijven liggen: dingen die normaal gesproken 'vanzelf' gebeuren, maar nu toch blijven staan of zich opstapelen.

Dat voelt soms frustrerend, vooral omdat ik het de afgelopen tijd juist best goed op een rijtje had. Met Flylady had ik een systeem dat voor mij werkte. Het gaf structuur en overzicht, en daardoor bleef het huishouden meestal redelijk onder controle. Nu merk ik dat dat overzicht een beetje verdwenen is en lastig terug te pakken.

Ik neem me eigenlijk elke dag wel voor om weer te beginnen. Even een rondje door het huis, een paar kleine taken oppakken, het systeem weer volgen. Maar op de een of andere manier lukt het toch steeds niet echt. Voor ik het weet is de dag weer voorbij en is er weinig gebeurd. Dat maakt het soms ook lastig om te weten waar ik moet beginnen. Als er veel achterstallige dingen zijn, voelt het al snel alsof alles tegelijk moet gebeuren. En juist daardoor stel ik het dan weer uit.

Daarom heb ik voor mezelf besloten dat ik maandag weer opnieuw ga beginnen. Niet door alles in één keer te willen oplossen, maar gewoon weer stap voor stap. Weer beginnen met de basis, zoals ik dat eerder met Flylady deed.

Of het meteen helemaal lukt weet ik niet. Maar maandag ga ik in elk geval weer beginnen. En hopelijk komt het ritme daarna vanzelf weer een beetje terug.

9 opmerkingen:

  1. Ik start altijd met een tienr van 5 minuten.. en als ik dan eenmaal ben begonnen doe ik vaak wat meer. (Maximaal een uur en dan even pauze)

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Samen met andere huisgenoten de klus klaren, zij moeten niet alles aan jou overlaten.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Lekker belangrijk, je hebt kennelijk andere dingen aan je hoofd die je tijd en energie kosten, dat mag er toch ook zijn? En zoals anoniem van 13.27 uur ook al zegt: schakel hulptroepen in als het echt allemaal teveel is voor nu. Tobias is groot genoeg om ook wat te doen lijkt me.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Dit is misschien belangrijker dan je denkt voor Daantje, want de onrust om haar heen vertaalt zich ook naar onrust in haar hoofd.

      Ze hoeft het alleen niet helemaal zelf op te lossen en mag zeker om hulp vragen.

      Verwijderen
    2. Joh! Misschien moet ze dat zelf aangeven, of ben jij haar woordvoerder?

      Verwijderen
    3. Zeker niet, maar jij bent ook niet haar persoonlijke adviseur toch? Ik ben daarentegen wel goed bekend met autisme, dus miss iets meer raakvlakken.
      Kalm aan, Niekje, er zat nergens een persoonlijke aanval in hoor.

      Verwijderen
    4. Ik ga altid uit van iedereen zijn/haar goede bedoelingen <3

      Verwijderen
  4. Verdriet kost ook energie. Het komt weer goed, nu kan het even niet allemaal zoals anders Hoe erg is het als het huishouden een paar weken bestaat uit gezond eten en schone kleren, en een laf lapje door de wc? Op dit moment zijn jullie zelf het belangrijkst.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Stapje voor stapje weer oppakken, dan is het vast zo weer op de rails. Het feit dat je dit zo weer kan herpakken geeft al aan hoe je veel beter 'herstelt' van dit soort periodes dan voorheen. Succes!

    BeantwoordenVerwijderen

Alleen aardige, opbouwende, positieve reacties zullen worden geplaatst. Over niet geplaatste reacties wordt niet gecorrespondeerd ;)